Koncepcja pracy w latach 2014-2017

 I. CHARAKTERYSTYKA SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO
Dane ogólne szkoły (opis szkoły)
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy jest specjalistyczną placówką obejmującą edukacją i opieką dzieci i młodzież niepełnosprawną umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz z autyzmem.
Edukacja dzieci i młodzieży w naszym Ośrodku polega na integralnej realizacji funkcji wychowawczych, dydaktycznych i opiekuńczych szkoły z uwzględnieniem specyficznych form i metod pracy oraz zasad nauczania, opisanych przez współczesną pedagogikę. Nasza praca dydaktyczno- terapeutyczna odbywa się we wszechstronnym oddziaływaniu na dziecko, poczynając od zajęć edukacyjnych, poprzez zajęcia rewalidacyjne, rehabilitacyjne, jak również poprzez realizację przygotowywanych przez nas różnego rodzaju projektów edukacyjnych, programów szkolnych, czy też innowacji pedagogicznych.
Działamy na wszystkich szczeblach edukacji, począwszy od Zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka poprzez przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę przysposabiającą do pracy, zasadniczą szkołę zawodową.
W procesie edukacji nawiązujemy współpracę z rodziną (opiekunami) ucznia, włączając ją w realizację niektórych zadań programu oraz wspierając ją w pracy z dzieckiem.

 

Cały dokument dostępny jest w formacie pdf i doc

 

Koncepcję opracował zespół ds. ewaluacji w składzie:

1.Aleksandra Świerczek – koordynator zespołu
2.Beata Grabowska
3.Dorota Hennig
4.Anna Jagodzińska
5.Krzysztof Kuhn
6.Aleksandra Motylewska
7.Kinga Piotrowska
8.Aniela Strelczuk
9.Izabela Zawadzka

menu dodatkowe

Organ prowadzący

Powiat Chełmiński

logoSP

Stowarzyszenie Przybij Piątkę

logospp

Gentle Teaching

logo1 gt

bip

  bip mini

Przyjaciele Ośrodka / Sponsorzy

 logomondi   logoadriana  logointermarche      logotpd   logovoltrom    logo gabrys   logo rolmodlogo stico     Logo VOX   logobitland   logomedos   logooaza  logorzeznik  jarzebinalogo   GRAWITLOGO    cargill logo drukarnia logo   chelmno herb    lgd logo  ll logo  nadwislanin logo      Sklep Toruńska     stolno logo

 

DZIĘKUJEMY !